Návrat Favoritu

Vložil: Admin v 00:00:00 Kategorie: Z historie

Kvě29

 

Za společností Favorit a jejími jízdními koly zůstala nesmazatelná stopa. V totalitním Československu byly jasnou jedničkou. Snad nebylo cyklisty, který by si je nepřál, snad jenom ten, co je měl. Ta lepší samozřejmě nebyla k mání.

Výroba v rokycanské továrně ukončila svoji činnost už v roce 2004, firma BTPR, která po ní nastupovala zkrachovala v roce 2006. Favorit samotný zkrachoval již v roce 2001. V té době ho za 25,5 milionu koupila právě firma BTPR.
Národní podnik Favorit vznikl v roce 1953 oddělením části chebské Esky. Po pěti letech byl sice znovu pod Esku začleněn, značka Favorit se však už defitivně uchytila.


Jen pro představu například v roce 1989 dodaly výrobní závody s Favoritem v čele na náš trh více než 200 000 jízdních kol. Prakticky neexistoval hezčí dárek než nová "favoritka" nebo "eska".
Po několika letech se však vrací s novým logem z dílny Toman Design. Grafický designér Jiří Toman vybral pro novou podobu nápisu verzi logotypu s vnitřní konturou používanou v 80. letech minulého století. Spodní linku propojil jednotlivými znaky a protáhl je celým slovem bez rušivých předělů. Písmeno R bylo zcela překresleno do čitelnější podoby a ostatní znaky prošly lehkými úpravami (sjednocení výšky, vyčištění tvaru). Logo je v podstatě nové, nicméně základní pocit z něj zůstává. Je to stále Favorit.

Zpět na seznam článků

Ico_linkTrvalý odkaz

Kategorie Odkazy