Kreuzigerův úspěch na Giru

Vložil: Admin v 00:00:00 Kategorie: Závody

Kvě25

 

Roman Kreuziger se po dnešku výrazně zapsal do kroniky letošního Giro d´Italia. Český cyklista totiž triumfoval v 19. etapě po sólovém úniku s cílovým stoupáním na Alpe di Pampeago.

 

V čele celkového pořadí zůstává po 198 pátečních kilometrech španělský jezdec Joaquím Rodríguez, který do cíle dojel na třetí příčce. Z předchozího půlminutového náskoku však ztratil 13 sekund, které na něj najel v etapě druhý Ryder Hesjedal z Kanady.
Jak to probíhalo? Zhruba 25 kilometrů před cílem se Kreuziger utrhl z hlavního pole a ve stoupání na Passo Lavazé se vydal likvidovat více než dvouminutovou ztrátu na čelo závodu.


K ujíždějící dvojce Sandy Casar a Stefano Pirazzi se Čech dotáhl 3,3 kilometru před cílem a po dalších 500 metrech vyrazil kupředu na úspěšnou sólovou jízdu.
Kreuziger ve středu prožil velkou závodní krizi a z prvních příček pořadí se propadl až na 20. místo. Pátečním vítězstvím si polepšil o tři pozice na 17. příčku, na čelo nyní ztrácí 12 minut a 21 sekund.
Druhý z českých zástupců Jan Bárta ztratil přes půl hodiny a v celkovém pořadí mu při jeho premiéře na Giru patří 64. pozice s bezmála dvouhodinovou ztrátou 1:56:33.
Druhým hrdinou 19. etapy se stal Kanaďan Hesjedal. Jedenatřicetiletý závodník předvedl nástup, po kterém v cíli ztrácel pouze 19 sekund na českého vítěze. Svým suverénním projevem během etapy prokázal, že je hlavním kandidátem na letošní prvenství.

Zpět na seznam článků

Ico_linkTrvalý odkaz

Kategorie Odkazy