Jízda v zimě? Pouze pro otužilé

Vložil: Admin v 23:41:32 Kategorie: Technika

Únr8

 

Všude je bílo a teploty už mají k těm letním také hodně daleko. Většina kol je již dávno pod zámkem, ale ti otužilejší se převléknou do dlouhých přiléhavých šponovek a brázdí silnice dál. Kdo dokáže vyjet na kole v opravdové zimě, může se snadno přesvědčit, že jízda v mrazu opravdu stojí za to.

První otázka, která jistě většinu z vás napadne, je, zda při takové jízdě není příliš zima. Není! Zimní cyklistika má podobné vlastnosti jako lyžování. V obou případech se jedná o skvělou outdoorovou aktivitu, kdy dýcháte čerstvý vzduch a pohybujete se venku. Při jízdě na kole člověk vydává spoustu energie, která se přeměňuje na teplo. Není tedy správné si obléknout hromady teplých vrstev, ale především takové oblečení, které dobře odvádí pot.


Člověk by měl být ostražitý, jelikož ani cyklistům nemusí zledovatělá vozovka příliš přát. Je nutné získat ten správný grif, abyste neuklouzli. S horským kolem a jeho širokými pneu se budete na kluzké vozovce cítit stabilněji než s kolem silničním. Možná by neuškodilo také trochu upustit z pneumatik vzduch, předejdete tak smykům. Vyvarujte se dlouhým jízdám z kopce kvůli poryvům studeného větru. Ale hlavně nepřestávat jezdit! Nejdůležitější je správně vychytat množství oblečení a sladit ho s předpovědí počasí. A pak taky kouknout na samotný bike.

Zpět na seznam článků

Ico_linkTrvalý odkaz

Kategorie Odkazy